9 клас, "ФУТБОЛ", 23.03.21р.

МЯЧ
1.     Якість та дані ( параметри).
 Всі м’ячі повинні: • бути сферичної форми • виготовлені з придатного матеріалу • мати довжину кола (окружність) між 70 см та 68 см • мати вагу між 450 г, та 410 г, перед початком матчу • мати тиск у межах 0,6 – 1,1 атмосфери (600 – 1,100 г/см2) на рівні моря (8,5 фунта/кв дюйм – 15,6 фунта/кв дюйм).
В матчах офіційних змагань, організованих під егідою ФІФА, конфедерацій або національних футбольних асоціацій, на м’ячах не дозволяється розміщення жодної комерційної реклами, за винятком логотипу/емблеми змагання, організатора змагання та торгової марки авторизованого виробника. В регламенті змагання можуть бути зазначені обмеження розмірів та кількості таких маркувань.

2.     Заміна непридатного м'яча.
Якщо м’яч став непридатним: • слід зупинити гру та  поновити гру «спірним м'ячем» у тому місці, де було зафіксовано непридатність попереднього м'яча. Якщо м'яч став непридатним при виконанні початкового удару, удару від воріт, кутового удару, штрафного/вільного удару, 11-метрового удару або вкидання м'яча з-за бокової лінії, удар/вкидання м'яча з-за бокової лінії слід повторити. Якщо м'яч став непридатним при виконанні 11-метрового удару або серії ударів з 11-метрової позначки в той момент, коли він зрушився з місця та перш ніж його торкнеться гравець або він потрапить у поперечину або стійку воріт, то 11-метровий удар слід повторити. Не дозволяється міняти м'яч під час матчу без дозволу арбітра.  Додаткові м’ячі , що відповідають вимогам, можуть бути розміщені навколо поля для гри, їх використання контролює арбітр.

ГРАВЦІ

1.     Кількість гравців.
 У матчі беруть участь дві команди, у кожній з яких не більше одинадцяти гравців. Один з гравців повинен бути воротарем. Гру не дозволяється розпочинати або продовжувати, якщо в одній з команд виявиться менше семи гравців.

2.     Кількість замін.
 Офіційні змагання, кількість замін, до максимум п'яти, яку можна використовувати в будь якому матчі офіційних змагань будуть визначати ФІФА. В регламенті змагань повинно бути зазначено наступне: • кількість запасних, яка може бути заявлена, від трьох до, максимум, дванадцяти. • чи може бути використана одна додаткова заміна в тому випадку, якщо матч перейшов до фази додаткового часу (незважаючи на те, чи вичерпала вже, чи ні , команда кількість дозволених замін). В матчах національних збірних «A» можуть бути заявлені максимум дванадцять запасних гравців, з яких для проведення самих замін можна використати максимум шість. В усіх інших матчах дозволяється проводити більшу кількість замін, якщо: • команди досягли домовленості про максимальну кількість арбітр був поінформований про це до початку матчу.
3.     Процедура заміни.
Прізвища запасних гравців мають бути надані арбітру перед початком матчу. Будь-який запасний гравець, не заявлений до цього часу, не має права брати участь у матчі. Для заміни гравця запасним гравцем, повинні бути виконані такі умови: • арбітр має бути поінформований про намір проведення заміни • гравець, якого замінюють отримує дозвіл арбітра залишити поле для гри, за виключенням випадків, коли він вже знаходився за його межами. Повноваження арбітра поширюються на замінених та запасних гравців незалежно від того, чи беруть вони участь у грі, чи ні.
4.     Зміна воротаря.
 Будь-який з гравців на полі може помінятися місцями з воротарем, якщо: арбітр був заздалегідь поінформований про таку зміну, зміна відбувається під час зупинки гри.
5. Зайві особи на полі для гри.
 Тренер та інші представники команд, внесені до рапорту (за винятком гравців або запасних гравців), вважаються офіційними представниками команди. Будь-яка особа, не внесена до рапорту арбітра в якості гравця, запасного гравця або офіційного представника команди, вважається сторонньою особою. Якщо офіційний представник команди, запасний гравець, замінений або вилучений з поля гравець, або стороння особа виходить на поле, арбітр повинен:  • зупинити гру тільки, якщо ця особа втручається в гру • домогтися, щоб ця особа залишила поле, коли гра буде зупинена • вжити відповідні дисциплінарні заходи.
6. Зарахування голу за присутності зайвої особи на полі для гри.
 Взяття воріт за присутності зайвої особи на полі для гри,  якщо після забитого голу, перед поновленням гри арбітр розуміє, що на полі для гри була присутня зайва особа на момент взяття воріт:  арбітр повинен не зараховувати гол, якщо зайва особа була:  гравцем, запасним, заміненим, вилученим гравцем або офіційним представником команди, яка забила гол, гра поновлюється  штрафним ударом з місця, в якому була зайва особа.
7. Капітан команди .

У капітана команди немає особливого статусу або привілеїв, але є певна ступінь відповідальності за поведінку команди.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Техніка безпеки під час занять фізичною культурою + тест

Модуль. Легка атлетика, тести.