9 клас модуль "ВОЛЕЙБОЛ" частина 3.

Рахунок, партії.

У волейболі лише від 3 до 5 сетів (або партій). Кожна партія триває до 25 очок, при цьому обов’язковий відрив від команди суперника щонайменше 2 очки. Тому за рахунку, наприклад, 24:24 партія триватиме доти, доки розрив не буде щонайменше у два очки. Рахунок може становити і 30:30, і 31:30, але гра закінчиться лише при розриві 2 очки. Наприклад: 28:26. При напруженій грі з рахунком за партіями 2:2 проводиться вирішальний 5-й сет, який триває до 15 очок. Такий сет ще називають тайм-брейком. Для тайм-брейка поширюється та ж умова, що і для звичайної партії: гра триває до розриву в 2 очки.Час гри у волейбол при цьому нескінченний: до моменту перемоги однієї з команд.

Гравці поділяються на дві команди: кожна по 6 осіб. Для перемоги потрібно 25 очок. Одне очко нараховується:

• Коли м’яч торкнувся землі на половині майданчика супротивника.
  • При невдалій подачі ворога (в сітку, в аут).
  • При торканні сітки гравцем супротивника.
  • Під час заступу гравцем противника на вашу половину майданчика.
  • При заступі за лицьову лінію у поданні.
  • При четвертому і далі торканні м’яча командою супротивника або при подвійному торканні м’яча одним і тим же гравцем.

В офіційних правилах гра йде три партії. Кожна партія має до 25 очок. Якщо обидві команди набрали по 24 очки, гра йде доти, доки одна з команд не матиме перевагу в 2 очки. Наприклад, такий рахунок може становити 30:28 чи 26:24.

Технічні аспекти

• Висота сітки для чоловіків: 2,43м. Для жінок: 2,24м.
  • Периметр майданчика: 18 х 9 метрів.
  • Довжина кола волейбольного м’яча 65-67 см, а вага м’яча – 250-280 г.
  • Майданчик складається з 6 зон, що діляться за номерами.

Ліберо

Гравці цього амплуа не можуть брати участь у блоці, подавати, виконувати удар у нападі по м'ячу, який перебуває повністю вище верхнього краю сітки. Форма ліберо повинна відрізнятися від форми інших гравців. Дозволяється замінювати ліберо необмежену кількість разів, не ставлячи до відома суддю. Позаяк ліберо не має права атакувати і блокувати, він зазвичай перебуває на задній лінії, змінюючись позицією з гравцями, яких вигідно тримати на передній лінії, наприклад, з центральним блокуючим.