Модуль "ВОЛЕЙБОЛ"

Добрий день, учні гімназії. Сьогодні ми з вами продовжимо наше навчання з волейболу, на жаль, поки теоретично, але, я сподіваюсь, що коли ми з вами зустрінемось в гімназії, у нас буде більше часу на практичні заняття.

Звертаю вашу увагу: після завершення модуля відбудеться тестування з теми .

Техніка безпеки на заняттях з волейболу

1. До занять з волейболу допускаються учні, які пройшли медичний огляд та інструктаж з техніки безпеки.

2. Учні мають спортивне взуття та форму, яка не стискує рухів і відповідає темі та умовам проведення занять.  

3. Заняття повинні проходити на сухому майданчику або сухій підлозі.

Вимоги безпеки перед початком занять:

переодягнутися в роздягальні;

- надіти на себе спортивну форму, спортивне взуття;

зняти з себе предмети, які становлять небезпеку для інших (годинники,  браслети, висячі сережки і т. д.);

прибрати з кишень спортивної форми колючі та інші сторонні предмети;

Вимоги безпеки під час занять:

1. Під час занять поблизу майданчика не повинно бути сторонніх осіб.

2. При виконанні стрибків, переміщеннях і падіннях волейболіст повинен вміти застосовувати прийоми самострахування.

3. Користуватися захисними пристосуваннями (наколінники, налокітники та ін.).

5. При виконанні подачі, нападаючого удару гравець повинен: - переконатися, що партнер готовий до прийому м'яча; - порівнювати силу удару в залежності від відстані до партнера; - виконувати удар по м'ячу напруженою долонею; - не приймати сильно летить м'яч двома руками зверху.

6. Під час гри учень повинен: - знати правила гри і дотримуватися їх; - виконувати подачу за сигналом; - стежити за переміщенням гравців на своїй половині майданчика; - проводити заміни гравців на майданчику, коли гра зупинена та був даний дозвіл; - виконувати подачу і припиняти ігрові дії по свистку викладача чи судді; - передавати м'яч іншій команді передачею під сіткою. - при подачі не можна наступати на лінію, а при прийомі м'яча затримувати його в руках. - торкатися сітки руками. - По закінченні партії перейти на іншу сторону майданчика за годинниковою стрілкою.

7. За недотримання заходів безпеки учень може бути не допущений або відсторонений від участі у навчальному процесі.

Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях:

1. При поганому самопочутті припинити заняття і повідомити про це вчителю.

2. При отриманні травми негайно повідомити про те, що трапилося вчителю.

 Вимоги безпеки після закінчення занять:

1. Скласти спортивний інвентар в місця для його зберігання.

2. Переодягнути спортивну форму та спортивне взуття.

3. Прийняти душ або ретельно вимити обличчя і руки з милом.

ХАРТЕРИСТИКА ГРИ 

Волейбол - олімпійський вид спорта. Винахідником волейболу вважають Вільяма Джона Моргана, викладача фізичного виховання коледжу Асоціації молодих християн (YMCA) в місті Голіок (штат МассачусетсСША).  Це спорт, в якому змагаються дві команди на ігровому майданчику, який розділений сіткою. Для специфічних обставин передбачаються різноманітні варіанти гри для того, щоб багатогранність волейболу була доступна кожному. Ціль гри - направити м’яч над сіткою, щоб він торкнувся майданчика суперника і запобігти такій самій спробі суперника. Команда має три удари для повернення м’яча (додатково до торкання на блоці). М’яч вводиться в гру подачею: гравець, що подає, ударом направляє м’яч через сітку супернику. Розігрування триває до приземлення м'яча на ігровий майданчик, виходу м’яча “за” або помилки команди при поверненні м'яча. У волейболі команда, що виграла розігрування, отримує очко Коли команда, що приймає, виграє розігрування, вона здобуває очко і право подавати, а її гравці переходять на одну позицію за годинниковою стрілкою.

ІГРОВЕ ПОЛЕ

 Ігрове поле включає ігровий майданчик і вільну зону. Воно повинно бути прямокутним і симетричним. Гра ведеться на прямокутному майданчику розміром 18х9 метрів. Висота сітки для чоловіків — 2,43 м, для жінок — 2,24 м. Майданчик розділений посередині сіткою. Грають сферичним м'ячем колом 65—67 см, вагою 260—280 г. Кожна з двох команд складається максимум з 12-ти гравців, а на полі одночасно перебувають 6. Мета гри — ударом добити м'яч до ігрової поверхні майданчика половини суперника або примусити його помилитися. Мінімальна висота вільного ігрового простору над ігровим полем складає 7м від ігрової поверхні.

Гра починається введенням м'яча в гру за допомогою подачі. Після введення м'яча в гру подачею та успішного розіграшу подача переходить до тієї команди, яка виграла очко. Майданчик за кількістю гравців умовно розділений на 6 зон. Після кожного переходу права подачі переходять від однієї команди до іншої в результаті розіграшу очка, гравці переміщаються в наступну зону за годинниковою стрілкою.

https://www.youtube.com/watch?v=aSCa99La8nM - мультфільм по темі.

https://www.youtube.com/watch?v=GLw6cn-UjhI - відео по темі.

Дякую за увагу.


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Техніка безпеки під час занять фізичною культурою + тест

Модуль. Легка атлетика, тести.