Ігри для дитини — дуже серйозне явище, а не тільки імітація реальності. Це скаже вам будь-який психолог. В ігровому процесі дитина вчиться пізнавати світ, освоювати необхідні в майбутньому навички. І, звичайно, відбувається найважливіше — соціалізація.

Добрий день, шановні батьки, бабусі та дідусі.Сьогодні я хочу запропонувати вам рухливі ігри на свіжому повітрі ( раніше їх називали дворові ігри) і, я впевнений, що майже кожен з вас грав хоча б в одну з цих ігор. Сподіваюсь, ця підбірка допоможе вам пригадати їх, та весело і з користю провести час із своєю дитиною.  

Класики

У дворах всі асфальтовані доріжки були розмальовані «класиками». Умови такі. Потрібно намалювати сітку з цифрами певної конфігурації. Після чого дитина-учасник бере камінчик, кидає в клітинку, послідовно стрибає до наміченої цифри і повертається назад. А потім передає хід іншому.

Гра в хованки

У неї дуже прості правила, так що грати можуть навіть маленькі діти. Кількість учасників — чим більше, тим краще. Спочатку гравці з допомогою лічилки обирають того, хто буде водити (шукати). Він повинен буде відвернутися до дерева або стінки, закрити очі і рахувати до обумовленого числа. За цей час інші діти повинні будуть сховатися. Після закінчення рахунку ведучий починає шукати і, знайшовши гравця, випередити його: добігти до місця, де він рахував і першим «застукати» знайденого. Якщо йому це вдається, роль ведучого переходить до того, кого знайшли першим.

Догонялки

У цю гру у дитинстві грали напевно всі. Група дітей стає в коло і вибирає ведучого. Після чого гравці розбігаються, а ведучий повинен їх наздогнати та доторкнутися. Після цього той, хто не зумів втекти, бере на себе функції ведучого.

Гра в резиночку

Хоча подібні дворові ігри традиційно вважаються дівчачими, можна навчити їх і хлопчиків. Потрібно мінімум три гравці. Двоє тримають резинку на встановленому рівні (в області щиколоток, на колінах і вище). Третій гравець повинен «відстрибати» послідовність стрибків різного ступеня складності. Якщо збився — стрибати виходить інший.

Гаряча картопля

У завдання учасників, які стоять по колу, входить кидати м'яч один одному у швидкому темпі. Якщо ж хтось «перетримує м'яч, він переходить в центральну зону і присідає. Ігровий процес йде далі. Хлопцям у центрі потрібно зловити м'яч (при цьому вставати заборонено). Якщо це виходить, гравець виходить зі штрафної зони.

Гра в жабу

Суть її полягає в наступному: на стінці крейдою проводиться рівна горизонтальна лінія. За правилами потрібно кидати м'яч обов'язково вище неї. Діти по черзі роблять це, і коли він повертається на землю, через нього потрібно встигнути перестрибнути. Якщо хтось не встигає цього зробити, одержує одну з літер «жаби». У підсумку той гравець, який повністю зібрав «жабу» вважається програвшим.

Вибивала

Такі дворові ігри відмінно розвивають спритність. Отже, зі сторін дві людини — «вишибали» — кидають м'яч, намагаючись влучити в когось з команди на центральній ділянці. А ті, навпаки, повинні встигнути ухилитися. Хто виявився недостатньо моторним, сам займає бічне місце.

Гра в колечко

Група дітей сідає на лавку і складає руки у вигляді човника. У ведучого в «човнику» кільце, яке він, обходячи учасників, перекладає одному з гравців. Потім по команді гравець, у якого виявилося колечко, повинен вийти з лінії і встигнути втекти. А ось у завдання інших входить не дати йому цього зробити.

Гра «їстівне»

Число дітей не обмежується. Група розташовується лінійно. Один з них встає напроти і по черзі кидає м'яч гравцям, називаючи матеріальні об'єкти. Якщо об'єкт їстівний, потрібно зловити м'ячик, якщо ні — відбити. Той, хто плутає, що потрібно робити, виходить з лінійки і починає робити кидки замість попереднього учасника, придумуючи нові назви.

Пропоную добірку цікавих рухливих ігор з усієї планети, які викликають захват у всіх дітлахів. Беремо на замітку і при першій же можливості пробуємо!

«Злови за хвіст дракона» (Китай)


				10 ігор з усього світу, щоб нарешті відірвати дітей від планшетів			 | Изображение 2

Кількість учасників: чим більше – тим краще. Що знадобиться: нічого.

Правила гри: усі шикуються в колону і кладуть руку на плечі або пояс того хто стоїть попереду. Той, хто стоїть першим – голова дракона, останній – його хвіст. Далі починається найвеселіше. Голова дракона починає полювати за своїм хвостом. Ті гравці, хто ближче до хвоста, можуть всіляко допомагати йому «втікти» від голови, спритно тікаючи всім хвостом. Однак в спробах схопити хвостик і втекти від мисливця важливо, щоб колона не розсипалася і «дракон» не розвалився.
Так що тримайся, голова! Нас не так-то просто зловити.

«Три камінчика» (Франція)


				10 ігор з усього світу, щоб нарешті відірвати дітей від планшетів			 | Изображение 5

Кількість учасників: від 2 до 4. Що знадобиться: по 3 камінчика або будь-яких маленьких круглих предметів, які можна затиснути в кулачку.

Правила гри для двох: обидва учасники в кулачку ховають за спиною 1, 2 або 3 камінчика, щоб заплутати суперника. А можна злукавити і залишити руку порожньою. За сигналом обидва гравці виставляють перед собою «в гру» затиснутий кулак. Тепер завдання – вгадати, скільки камінців всього зараз в грі, і вони по черзі називають свій варіант числа від 0 до 6. Але повторюватися не можна. Наприклад, якщо перший гравець назве «п’ять», то другий вибирає з решти чисел. Далі розтискають кулаки і дивляться, хто виграв. Той хто вгадав викидає один свій камінчик і гра триває. Якщо ніхто не вгадав, то просто грають далі. Перемагає той, хто позбувся всіх камінчиків раніше.
Ще смішніше грати в три камінчика втрьох або вчотирьох. Головне – не забути змінити варіанти відповідей від 0 до 9 і від 0 до 12. До речі, ця старовинна французька гра раніше використовувалася не тільки для розваг, а й для вирішення спорів.

«Посол прибуває» (ПАР, Африка)


				10 ігор з усього світу, щоб нарешті відірвати дітей від планшетів			 | Изображение 7

Кількість учасників: може бути будь-яким – чим більше гравців, тим довше гра

Що знадобиться: «цінний подарунок» – будь-який предмет, який в грі стане цінністю. Наприклад, м’яч. На батьківщині гри це найчастіше шматок дерева поріж, яке дуже цінується в Південній Африці.

Правила гри: гравці діляться на два «села» і вибудовуються шеренгами один напроти одного. З однієї відправляється «посол» з цінним подарунком в іншу. Він віддає його суперникам і відразу ж тікає, а все «село» кидається за ним у погоню. Якщо «посла» встигнуть зловити до повернення додому, він стає полоненим. Але якщо йому все-таки вдалося втекти, свого гравця «в полон» віддають переслідувачі. Програє «село», в якому залишився всього один житель.

«Квінта» (Литва)


				10 ігор з усього світу, щоб нарешті відірвати дітей від планшетів			 | Изображение 9

Кількість учасників: 5. Що знадобиться: м’яч.

Правила гри: на землі чи асфальті малюють великий квадрат зі стороною приблизно 10 м або позначаються кути цього квадрата, куди встають 4 гравці. У центрі квадрата малюється коло діаметром близько 1,5 м, в нього стає п’ятий гравець – квінта.
Кутові гравці по черзі намагаються «вибити» квінту м’ячем, той же ухиляється від м’яча, не виходячи за коло. Той, кому вдалося потрапити в квінту, змінюється з ним місцями.

Дякую за увагу. Сподіваюсь, ця інформація стане вам у нагоді.


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Техніка безпеки під час занять фізичною культурою + тест

Модуль. Легка атлетика, тести.