Добрий день. Сьогодні ми з вами продовжимо вивчати футбол. Будьте уважні - з цієї теми буде тестування.

Футбол (від англ. football) — командний вид спорту, в який грають дві команди по одинадцять гравців зі сферичним м'ячемУ футбол грають на прямокутному полі з воротами на кожному кінці. Мета гри полягає в тому, щоб забити м'яч у ворота протилежної команди. Гравцям не дозволено торкатися м'яча руками, поки він перебуває в грі, якщо вони не воротарі (і тільки тоді, коли він перебуває в їхньому штрафному майданчику), або під час укидання м'яча. Інші гравці здебільшого використовують свої ноги, щоб завдати вдару або передати м'яч, але можуть також використовувати голову і тулуб. Команда, яка забиває більше голів до кінця матчу — виграє його. Якщо жодна команда не забила м'яч, або рахунок однаковий, то оголошується нічия, або гра переходить у додатковий час, або пенальті, залежно від формату змагань.

• Грають на футбольному полі завдовжки 90—120 метрів і завширшки 45—90 метрів. На двох протилежних кінцях стоять ворота (завширшки 7,32 м і заввишки 2,44 м), куди потрібно завести м'яча. М'яч, обвід якого повинен бути 68-71 см, а маса — від 396 до 453 грамів. У момент початку гри тиск усередині кулі має бути від 0,6 до 1,1 атмосфери (600—1100 г/см²).
  • Кількість запасних гравців визначається регламентом змагання і знаходиться у межах від 3 до 7.
  • Рішення судді є остаточними і під час гри не переглядаються, якщо на матчі не задіяна система відеоасистенту арбітра.
  • Футбольний суддя під час гри може показати гравцеві 3 картки: червону, жовту і зелену.

Червона картка означає видалення гравця\тренера з поля. Гравець, якому була показана червона картка, повинен покинути поле до кінця матчу без можливості заміни. Як правило, гравцеві, якому була показана червона картка, необхідно покинути гру не тільки до кінця матчу, але і на кілька наступних ігор, кількість яких встановлюється в залежності від порушення.

Жовта картка – знак попередження для гравця і показується за наступні порушення:

• за симуляцію травми;
    • вихід або повернення в гру без дозволу судді.
    • Якщо гравець за гру отримує 2 жовті картки – це веде до видалення з поля.

Зелена картка – не показується на відміну від жовтої або червоної картки, але відзначається в протоколі матчу. Цей суддівський знак свідчить про те, що гравець слідує принципам чесної гри (fair play).

• Футбольний матч складається з двох рівних таймів по 45 хвилин із 15-хвилинною перервою між ними. Після перерви команди міняються воротами.
    • За правилом 9 футбольних правил м'яч вважається таким, що «вийшов з гри», якщо він цілком виходить за межі поля, або гра зупинена суддею.
    • Голом називається ситуація, коли м'яч цілком перетнув лінію воріт, розташовану між стійками і під перекладиною, й при цьому команда, що забила гол, не порушила правил.
    • Порушення караються штравфним або вільним ударом, попередженням або видаленням гравця.
    • Пенальті — вид штрафного удару у футболі, що пробивається з відстані 12 ярдів (приблизно 11метрів від воріт). Тільки воротар команди, що захищається, може знаходитись між м'ячем і воротами під час пробиття цього удару. Пенальті пробивається під час звичайної гри. https://www.youtube.com/watch?v=BNSErNOTau0 - пенальті.
    • Вкидання м'яча є одним із способів відновлення гри. Гол, забитий безпосередньо після вкидання, не зараховується. Вкидання призначається у випадку, коли м'яч повністю перетне бокову лінію поля, з місця, де м'яч перетнув лінію на користь команди-суперниці гравця, що останнім торкнувся м'яча. При вкиданні м'яча не фіксується положення «поза грою».
    • Удар від воріт призначається, коли м'яч, останнього разу торкнувшись гравця нападаючої команди, повністю перетнув лінію воріт, і гол не був забитий. Якщо ж м'яч пішов за лінію воріт від гравця команди, що оборонялася, призначається кутовий.
    • Кутовий удар є одним з найнебезпечніших стандартних положень. Команди часто відпрацьовують тактику у захисті й нападі при пробитті кутових ударів. Оскільки всі відстані заздалегідь відомі, то грамотно пробитий кутовий удар стає прекрасним шансом забити гол.
    • Положення «поза грою» або офса́йд — правило в деяких командних видах спорту, що забороняє гравцю брати участь у грі при певному положенні на полі. Зазвичай порушення правила офсайду карається втратою м'яча/шайби командою.

Існує безліч різновидів футболу, переважно з меншим числом гравців — у тому числі футдаблбол (грається двома м'ячами), пляжний футбол (грається на піску), футзал (грається в залі на спеціальному покритті), дворовий футбол (грається на будь-якому покритті на полях будь-якого розміру будь-якою кількістю людей), болотний футбол (грається на болоті), футбольний фристайл (полягає у виконанні всіляких хитрощів і трюків), Гельський футбол (національний вид спорту в Ірландії).